سرشورهای آرایشگاهی

توضیحات سرشورهای آرایشگاهی

سرشور آرایشگاهی

امروزه از ارکان اصلی هر سالن آرایشگاهی سرشور میباشد که در اکثر سالن های زیبایی و آرایشگاهها وجود دارد و به منظور ارائه خدمات بهتر به مشتریان استفاده میشود و کاربرد آن برای شستن موها بعد از انجام خدمات مو میباشد .

سرشورها دارای اشکال و سبک های مختلفی هستند و به همین دلیل قمیت های مختلفی نیز دارند .

سرشورها حالت شبیه کاسه دارند که بعضی از مدل های آن دارای صندلی و برخی بدون صندلی است.

انواع سرشور ها :

 • سرشورایستاده
 • سرشور متحرک
 • سرشورمبله

سرشور ایستاده : این نوع سر شور مناسب سالن های زیبایی کوچک که با کمبود فضا مواجه هستند و باید از وسایل کمجا استفاده کنند .  سرشور ایستاده نیز از لحاظ جنس بدنه و سینک تفاوتهایی با یکدیگر دارند.

یکی از مزیتهای سرشور ایستاده این است که اغلب دارای کمد بود و  امکان قرار دادن وسایل ضروری رنگ در آن وجود دارد.

سرشور ایستاده ، فاقد صندلی بوده و برای آن باید اقدام به تهیه صندلی باکیفیت کنید.

سرشورهای متحرک : سرشورهای نشسته بعلت ابعاد بدنی افراد مختلف حتما باید دارای کاسه متحرک باشند که با کمک یک مکانیزم تعبیه شده زیر کاسه به استاد کار این امکان را میدهد تا موقعیت کاسه سرشور را مطابق با ابعاد بدنی کاربر تنظیم نماید.

درسرشورهای متحرک اهرم های مخصوص برای تنظیم میزان ارتفاع سینک وجود خواهد داشت. یعنی به راحتی سینک سرشور را با قد مشتری تنظیم نمود.

سرشور مبله :سرشور دارای یک صندلی است که سینکی نیز در بخش بالایی آن نصب شده است. برای شستشو نیز چند شیرآب به این سینک متصل شده است که در حین کار آرایشگر به وی کمک میکند. در بسیاری از موارد برای اینکه آرایشگر خدماتی را ازجمله کوتاهی انجام دهد، باید موی مشتری را مرطوب کند. در این زمان میتواند از سرشور مبله کمک بگیرد.

پس از انجام خدمات آرایشگری نیز معمولا مقداری مو روی سر مشتری میماند که میتواند به کمک سرشور مبله به خوبی شسته شود. به صورت کلی آرایشگران میتوانند برای راحتی کار خود و مشتری قبل و بعد از آرایش از این وسیله استفاده کنند.

 • جنس بدنه سرشورمبله موجود در بازار از استیل ساخته میشود که کیفیت بسیاربالایی دارد. بدنه مستحکم این سرشور سبب میشود تا بتوانید سالیان سال از آن به عنوان یک عضوثابت در آرایشگاه خود استفاده کنید.
 • رویه بیرونی سرشورمبله از چرم سرد ساخته شده است از این رو هم به راحتی تمیزمیشود و هم به مرورزمان پوسته نخواهدشد.
 • برای راحتی مشتری در طراحی این محصول بخشی به عنوان تکیه گاه پا قرارداده شده است که مشتری میتواند در حین انجام خدمات پای خود را روی آن قراردهد. این مدل از سرشور مبله به صورت سه تکه طراحی میشوند.
 • نشمینگاه مبله سرشور نیز از نوع چرم فشرده شده ساخته شده است از این رو نیز فرد میتواند به راحتی این روی قسمت بنشیند.
 • بهترین سرشورمبله موجود در بازار شیرآلات باکیفیتی دارند که دچار زنگ زدگی نخواهندشد.
 • کاسه سرشور به صورت مستقیم با سر مشتری در ارتباط است از این رو نیز باید طراحی درستی داشته باشد. سرشور مبله موجود در بازاربه صورت طراحی شدهاند که به راحتی با سر مشتری تنظیم میشوند و حتی برخی نیز قابل تنظیم با قد مشتری هستند.
 • در طراحی این نوع سرشورها دسته ای نیز برای قراردادن دست مشتری طراحی شده است تا وی نهایت رضایت را از ارائه خدمات شما داشته باشد.
 • جنس بدنه محصول

یکی از مهم ترین مواردی که روی کیفیت سرشور مبله اثرگذار است، جنس بدنه این محصول میباشد. بدنه سرشورهای موجود در بازار معمولا از جنس فلز است و خود سینک نیز از سرامیک ساخته میشود. هنگام خرید بهترین سرشور مبله باید به کیفیت فلز به کاررفته در بدنه آن توجه کنید که به مرورزمان دچار زنگ زدگی نشود.

قمیت سرشور

سرشور آرایشگاهی در قیمت های متنوعی در بازار موجود است زیرا این محصول مدل های متعددی طراحی و تولید میشود

نوع مدل این محصولات ، مهم ترین عوامل موثر بر قیمت آنها میباشد .

از دیگر عوامل موثر درتعیین  قیمت تجهیزات آرایشگاهی، شرکت های تولید کننده محصولات آرایشگاهی هستند که نقش زیادی در کیفیت این دستگاه ها دارند .

یمت دستگاه های سرشور مخصوص آرایشگاه هم به برند آن ها وابسته است ، طبیعتا هر چه محصول بی کیفت تر و  نامرغوب باشد قیمت آن نیز پایین تر است .

برندهای متفرقه که از مواد اولیه نامرغوب استفاده میکنند، محصولات خود را با قیمت پایین تری عرضه مینمایند.

تغییر قیمت سرشورهای آرایشگاهی به جنس و قیمت کاسه آن ها مرتبط باشد ، کاسه سرشور باید از جنس مقاوم انتخاب شود. کاسه سرشورهای بی کیفیت بعد از گذشت زمان کمی دچار آسیب میشوند. هرچه کیفیت بهتر باشد قیمت آن نیز بالاتر است .

نکاتی که قبل از خرید سرشور باید در نظر داشته باشیم :

 • فضای تخصیص داده شده برای سرشور و دسترسی به آبگرم و فاضلاب . فاصله مناسب هر یونیت سرشور از صندلی های موجود در سالن1.5 الی 2 متر می باشد. همچنین در قسمت پشت سرشور حداقل 60 سانتیمتر برای راحتی حرکت استادکار درنظر داشته باشید. علاوه بر رعایت فاصله ها قبل از خرید سرشور دسترسی به آب گرم و سرد و فاضلاب را بررسی نمایید.
 • بودجه درنظر گرفته شده برای تامین سرشور میتواند انتخاب هایتان را محدود سازد. سرشورهای ایستاده معمولا ارزانترین نوع این محصول هستند و خوابیده و نشسته به ترتیب در قیمت های بالاتر موجود هستند. البته در نظر داشته باشید سرشور های ایستاده معمولا برای سالن های پیرایش مردانه توصیه میشود.
 • سرشورها دارای یک کاسه بزرگ با شیار هلالی و برجستگی محل قرار گیری گردن و سر هستند که با کمک بالشتک های نرم و متنوع به ایجاد حس راحتی کاربر کمک میکنند. این بالشتک ها که اصطلاحا کاشن نامیده می شوند از مواد نرم سیلیکونی و یا انتگرالی تولید شده و بسته به طرح کاسه در دو نوع کاشن زیرگردنی و کاشن زیر سری تقسیم میگردند.
 • سرشورهای نشسته بعلت ابعاد بدنی افراد مختلف حتما باید دارای کاسه متحرک باشند که با کمک یک مکانیزم تعبیه شده زیر کاسه به استاد کار این امکان را میدهد تا موقعیت کاسه سرشور را مطابق با ابعاد بدنی کاربر تنظیم نماید.
 • زیرآب سرشور دارای انواع ساده و ظرف دار جهت جمع آوری موهای سر تولید می شود. که پیشنهاد میشود برای سالن های زنانه از زیرآب دارای ظرف که اصطلاحا تله مو نامیده میشود استفاده نمایید.

انواع کاشن مناسب برای کاسه های سرشور:

 • کاشن زیر گردنی انتگرالی
 • کاشن زیر گردنی سیلیکنی
 • کاشن زیر سری انتگرالی
 • کاشن دوگانه گردن و سر
 • کاشن گردنی سیلکونی چسبانکی

گروه تولیدی فاپکو چر ، با بهره گیـری از تکنولوژی و استـاندارد های بیـن المللی و اختـیـار داشتـن پرسنـل متخصـص و با تجربـه سعـی در ارائه محصولاتی با کیفیت و تنـوع گستـرده داشـتـه و توانـسـتـه بـه روز تـریـن مـدل ها را در انواع مختلف با سلیقه هـای گوناگون طـراحی و به اجـرا در آورد هـدف این سـرمـایه گـذاری گسترده افزایش کیفیت محصول ، ارتقاء توانایی طـراحی و کاهش قیمـت تمـام شـده بـا رویکـرد جلب رضایت بیشتر مشتریان اسـت تفـاوت هـای اصـلی که شـرکـت فاپکـو را مـتمـایـز نمـوده را توان در قالـب مواد زیر بیان نمـود رویکرد فاپکو جهت تأمین نیاز بازار تولید به صورت صنعـتی و بـا بهره گیـری ازتجهـیـزات مدرن جلب رضایت مشتریان و افزایش میزان علاقمندی آن ها م کیفیت محصول و ارائه خدمات پس از فـروش مطلـوب به کلیـه مصـرف کنندگان همـواره یـکی از آرمان های شرکت فاپکو است افزایش کیفیت و راحتی محصولات فعلی با بهره گیری از نظرات ارزشمند مشتریان و مشاوریـن زبده به عنوان یکی از فعالیت های اصلی واحد طراحی فاپکو در نظر گـرفتـه شده است ب برقراری سیـستم جامع طراحی محصول با رویکردی دانش محور ودر نظر گرفتن کلیه الزامات مورد نیاز کاربران که به برتری چشمگیر کیفیت کاربری محصولات فاپکو منجر شده است در نهایت استقرار سیستم جامع مدیریت استراتژیک و پایبندی به اجرای کامل آن در جهت استمرار نظام جامع مدیریت در کلیه ارکان سازمان این شرکت را ممتاز می کند.